×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ranking Perspektyw i Rzeczpospolitej 2012: najlepsza uczelnia medyczna to...

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Perspektywy, KR/Rynek Zdrowia   • Dodano: 15 maja 2012 12:47

W Rankingu Szkół Wyższych 2012 miesięcznika "Perspektywy" i dziennika "Rzeczpospolita" jako pierwszy ze szkół medycznych w zestawieniu uczelni akademickich zaistniał Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Ranking Perspektyw i Rzeczpospolitej 2012: najlepsza uczelnia medyczna to...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jako druga i trzecia uczelnia medyczna w rankingu pojawiły się Uniwersytet Medyczny w Łodzi (13. miejsce) i Warszawski Uniwersytet Medyczny (14. miejsce).

W pierwszej trzydziestce znalazły się również: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (17. miejsce), Gdański Uniwersytet Medyczny (18. miejsce), Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (22. miejsce), Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (27. miejsce) oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie (30. miejsce).

W kategorii ''Uczelnie medyczne 2012'' w czołówce znaleźli się: Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Ranking ''Kierunki medyczne i o zdrowiu 2012'' na trzech pierwszych miejscach wyróżnił: Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Ranking został zorganizowany po raz 12. i objął ponad 250 uczelni publicznych i niepublicznych.

Więcej: www.perspektywy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum