Radom: kształcenie na kierunkach medycznych ruszy od 2010 r.

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2009 19:31

Politechnika Radomska od października br. miała uruchomić nowe kierunki, w tym medyczne: fizjoterapię, pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne. Wbrew oficjalnym zapowiedziom rektora uczelnia nie ma jednak akredytacji Ministerstwa Zdrowia na kształcenie pielęgniarek.

Jeszcze niedawno rektor politechniki prof. Mirosław Luft i prorektor ds. studenckich i dydaktycznych Zbigniew Łukasik informowali, że będzie 120 miejsc na pielęgniarstwie i po 80 na fizjoterapii i ratownictwie medycznym. Miał też powstać Instytut Medyczny na prawach wydziału.

- Wszystko jest gotowe, czekamy tylko na akredytację przyznawaną przez Ministerstwo Zdrowia na kształcenie pielęgniarek - zapewnia rektor Luft. - Wniosek jest już przygotowany. Liczę, że akredytację dostaniemy jesienią. Zajęcia będą mogły się zacząć w lutym 2010 r.

- Przyznaję, byłem zbytnim optymistą - mówi rektor. - Senat uczelni dopiero pod koniec maja podjął decyzję o uruchomieniu nowych kierunków. Liczyłem, że przed rozpoczęciem naboru uda nam się zdobyć akredytację.

Na fizjoterapię i ratownictwo medyczne akredytacja Ministerstwa Zdrowia nie jest wymagana. Ale w maju, gdy władze uczelni zapowiadały uruchomienie studiów, limity miejsc na tych kierunkach kształcenia (przydziela je Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego) były już ustalone. Dlatego od października politechnika nie będzie też kształcić ani fizjoterapeutów, ani ratowników medycznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum