Przyznano nagrody naukowe Bayer Early Excellence in Science Award 2011

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2012 12:58

Fundacja Rozwoju Nauki i Edukacji firmy Bayer przyznała nagrody naukowe Bayer Early Excellence in Science Award 2011 - w sumie 30 000 euro. Po raz trzeci wręczono je młodym, utalentowanym badaczom. Laureatami zostali naukowcy z Wielkiej Brytanii i Niemiec; tym niemniej, kapituła wysoko oceniła dorobek kandydatów z Polski.

Ta międzynarodowa nagroda jest przyznawana co roku naukowcom związanym z dziedzinami, w których działa Bayer: biologią, chemią i inżynierią materiałową. Kryteriami wyboru laureatów są: oryginalność i jakość badań naukowych kandydatów oraz znaczenie ich prac dla rozwoju danej dziedziny.

Nagroda w kategorii chemia nagrodzony został dr Andreas Bender z Uniwersytetu Cambridge w Wielkiej Brytanii za zaawansowane prace badawczo-rozwojowe w zakresie przewidywania skuteczności działania leków, jak również niekorzystnych skutków stosowania farmaceutyków za pomocą metod in-silico (komputerowo wspomaganych metod projektowania leków).

W kategorii biologia uhonorowano dr Cristobala Uauy z John Innes Centre w Norwich, w Wielkiej Brytanii, za prace w dziedzinie badań genetycznych nad odmianami pszenicy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum