Program Amgen Scholars szansą na stypendium w Cambridge

Autor: PPX/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2010 18:41

Kolejna edycja programu fundacji Amgen jest szansą dla studentów na udział w projektach badawczych na prestiżowych zagranicznych uczelniach.

Program jest adresowany do studentów kierunków medycznych, chemicznych, biologicznych i bioinżynieryjnych. Program to inicjatywa z budżetem w wysokości 27,5 miliona dolarów. Po raz pierwszy uruchomiony został na terenie Stanów Zjednoczonych w 2006 roku. Fundacja zdecydowała się na rozszerzenie działalności na Europę. Partnerami programu są Uniwersytet w Cambridge, Karolinska Institutet ze Szwecji i Uniwersytet Ludwig-Maximilians z Niemiec.

To już druga edycja programu w Europie. W poprzedniej wzięło udział 59 stypendystów. Reprezentowali oni 35 uczelni wyższych spośród 15 europejskich krajów. W ubiegłym roku Polskę reprezentowało 7 wybranych studentów.

O przyjęciu na studia decyduje każdy jednostka akademicka, biorąca udział w programie Amgen Scholars Europe Programe (ASEP), wybierając spośród zgłoszonych aplikacji z całej Europy. Każdy z programów ma indywidualny proces aplikacyjny i wymaga informacji o dotychczasowych wynikach nauki, listu rekomendacyjnego i eseju. Laureaci nie pokrywają żadnych kosztów związanych z udziałem w programie.

Więcej o programie i naborze: www.amgenscholars.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum