Profesorowie Agata Szulc i Piotr Gałecki nagrodzeni przez ministra zdrowia za podręcznik "Psychiatria"

Autor: IBX/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2020 15:19

Prof. dr hab. Agata Szulc z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prof. dr hab. Piotr Gałecki z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi otrzymali od Ministra Zdrowia wyróżnienie za przygotowanie i opublikowanie podręcznika "Psychiatria".

Autorzy mają nadzieję, że podręcznik okaże się wartościowym wkładem w kształtowanie nowej kadry lekarzy Fot. Archiwum

"Psychiatria" to pierwszy kompleksowy podręcznik do kształcenia studentów kierunku lekarskiego
w zakresie psychiatrii. Profesorowie Agata Szulc i Piotr Gałecki zwięźle przedstawili najważniejsze zagadnienia z psychiatrii, ukazując całościowo kwestie zaburzeń psychicznych.

W pozycji zawarto informacje dotyczące: układu nerwowego człowieka z punktu widzenia psychiatry, psychiatrii sądowej, niepełnosprawności intelektualnej, a także wybranych zaburzeń psychicznych. Podręcznik zawiera również praktyczne wskazówki dotyczące diagnozy i leczenia, w tym informacje jak prawidłowo przeprowadzić badanie psychiatryczne oraz jak pomóc osobie zdiagnozowanej.

Pozycja spotkała się z bardzo dobrym odbiorem zarówno studentów, jak i lekarzy.

- Bardzo cieszy nas fakt, że nasze starania na rzecz rozwoju polskiej psychiatrii zostały docenione. Mamy nadzieję, że podręcznik okaże się wartościowym wkładem w kształtowanie nowej kadry lekarzy, którzy za kilka lat pod swoją opieką będą mieli pacjentów zmagających się z chorobami psychicznymi - mówi prof. Piotr Gałecki.

Prof. dr hab. n. med. Agata Szulc jest kierownikiem Kliniki Psychiatrycznej Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2016-2019 pełniła funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki jest konsultantem krajowym w dziedzinie psychiatrii, kierownikiem Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, dyrektorem ds. lecznictwa w szpitalu
im. J. Babińskiego w Łodzi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum