Prof. Zbigniew Gaciong nowym rektorem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Autor: WUM/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2020 17:38

We wtorek (21 kwietnia) Uczelniane Kolegium Elektorów wybrało prof. Zbigniewa Gacionga na rektora WUM na kadencję 2020-2024. Za kandydaturą prof. Zbigniewa Gacionga głosowało 118 elektorów, 80 było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Prof. Zbigniew Gaciong nowym rektorem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Prof. Zbigniew Gaciong. Fot. WUM

Zbigniew Antoni Gaciong urodził się 17 grudnia 1955 w Warszawie. Jest profesorem nauk medycznych, nauczycielem akademickim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalności naukowe: choroby wewnętrzne, nadciśnienie tętnicze.

Prof. Zbigniew Gaciong od 1998 r. jest kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii WUM. Jest również członkiem Rady Doskonałości Naukowej w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu - w dyscyplinie nauk medycznych.

W latach 1996-2002 był prodziekanem I Wydziału Lekarskiego, w 2002-2005 prodziekanem Centrum Kształcenia Podyplomowego. W latach 2005-2012 był dziekanem Centrum Kształcenia Podyplomowego. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Personalizowanej.

Prof. Zbigniew Gaciong wraz z zespołem jest autorem ponad 100 prac opublikowanych w prestiżowych pismach medycznych. Należy do licznych krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych (m.in. Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego - prezes, High Blood Pressure Council - American Heart Association).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum