Prof. Yvan Vander Heyden doktorem honoris causa GUMed

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 grudnia 2013 16:46

Prof. Yvan Vander Heyden - belgijski specjalista w dziedzinie farmacji, pracujący w Wolnym Uniwersytecie Brukselskim - otrzymał w piątek (6 grudnia) tytuł doktora honoris causa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prof. Yvan Vander Heyden doktorem honoris causa GUMed

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa miała miejsce w Auditorium Primum im. Olgierda Narkiewicza GUMed.

Naukowca uhonorowano w uznaniu jego zasług dla uczelni. W laboratorium belgijskiego badacza pracowało w różnym czasie w sumie 38 studentów i pracowników naukowych z Polski, głównie z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

49. letni Yvan Vander Heyden niemal całą swoją karierę naukową związał z Wolnym Uniwersytetem Brukselskim. To właśnie na tej uczelni w 1998 r. uzyskał stopień doktora nauk farmaceutycznych, w 2003 r. został profesorem nadzwyczajnym, a rok później - profesorem zwyczajnym.

Aktualnie w Wolnym Uniwersytecie Brukselskim kieruje zespołem badawczym zajmującym się chemometrią i naukami separacyjnymi. Hasłem przewodnim jego zespołu jest "racjonalne stosowanie nowych technik w analizie farmaceutycznej".

Yvan Vander Heyden był promotorem 30 doktoratów. Jego dorobek naukowy obejmuje 17 rozdziałów książkowych oraz 330 artykułów. Profesor jest też autorem lub współautorem 155 referatów oraz około 300 prezentacji przedstawianych na międzynarodowych sympozjach. Ma również na swoim koncie pracę w kolegiach redakcyjnych wielu periodyków naukowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum