×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prof. Ursula Gather doktorem h.c. Politechniki Łódzkiej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia10 listopada 2015 13:26

Rektor Uniwersytetu Technicznego w Dortmundzie prof. Ursula Gather odebrała we wtorek (10 listopada) tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej. Jak podkreślono, to światowej klasy autorytet w dziedzinie statystyki matematycznej, twórczyni szkoły zastosowań przemysłowych statystyki.

Prof. Ursula Gather doktorem h.c. Politechniki Łódzkiej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Decyzję o przyznaniu prof. Ursuli Gather doktoratu honoris causa podjął pod koniec czerwca 2015 roku Senat Politechniki Łódzkiej na wniosek Rady Wydziału Mechanicznego.

Podczas wtorkowej uroczystości zwrócono uwagę, że prof. Gather cieszy się uznaniem w środowisku międzynarodowym, jako wybitna specjalistka w wielu dziedzinach, począwszy od złożonych teorii statystycznych do badań stosowanych skupiających się na planowaniu procesów przy projektowaniu technologii oraz w naukach medycznych.

Jest pionierką "w obszarze monitoringu telemedycznego w intensywnej terapii i jednym z głównych statystyków prowadzących o tym badania"; autorką m.in. ponad 160 artykułów naukowych. Aktualnie redaguje dwie serie książek dla wydawnictwa Springer.

Prof. Tomasz Kapitaniak, promotor honorowego doktoratu zwrócił uwagę na zasługi prof. Gather w rozwoju współpracy pomiędzy Uniwersytetem Technicznym w Dortmundzie a Politechniką Łódzką. Od 1998 roku prowadzone są wspólne projekty naukowe dotyczące m.in. alternatywnych źródeł energii, nowych lekarstw i biotechnologii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze