Prof. Szczepański: system rezydencki należy zmieniać, ale nie likwidować

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2017 11:39

Absolutnie nie rozważałbym likwidacji rezydentur i powrotu do systemu sprzed lat - mówi prof. Tomasz Szczepański, prorektor ds. nauki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Prof. Szczepański: system rezydencki należy zmieniać, ale nie likwidować
Prof. Tomasz Szczepański - prorektor ds. nauki, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym SUM. Fot. PTWP

Prof. Tomasz Szczepański odniósł się do wątku dyskusji poruszanego podczas sesji "Edukacyjny okrągły stół - kontynuacja z debaty z XII Forum Rynku Zdrowia" na II Kongresie Wyzwań Zdrowotnych, w którym  przedstawiciel Porozumienia Rezydentów OZZL zaproponował rozważenie likwidacji rezydentur i powrót do systemu sprzed lat. (Relacja z sesji już wkrótce w portalu rynekzdrowia.pl i miesięczniku Rynek Zdrowia).

- Oczywiście życzenia absolwentów kierunków lekarskich nie zawsze pokrywają się z oczekiwaniami. Ci najlepsi powinni mieć możliwość dostania się na wymarzone specjalizacje - mówi prorektor SUM.

Zdaniem prof. Tomasza Szczepańskiego system szkoleń w ramach rezydentur należy zmienić, ale nie likwidować, bo od kilkunastu lat daje on szansę młodym ludziom na uzyskanie specjalizacji.

Wypowiedź zarejestrowana podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress, Katowice, 9-11 marca 2017 r.).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum