Prof. Styczyński konsultantem krajowym dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej

Autor: cm.umk.pl/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2017 16:42

Prof. n. med. Jan Styczyński został powołany na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej. Nominację wręczył wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Prof. Styczyński konsultantem krajowym dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej
Prof. Jan Styczyński (z lewej), konsultant krajowy dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej Fot. Collegium Medicum UMK

Jan Styczyński jest absolwentem kierunku lekarskiego Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku z roku 1989 r.

Od 1990 r. jest zatrudniony w Katedrze Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. W latach 2012-2016 pełnił funkcję prorektora ds. Collegium Medicum. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego.

Jest lekarzem nadzorującym pracę Oddziału Transplantacji Szpiku Kostnego w Klinice Pediatrii Hematologii i Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy oraz kierownikiem Zakładu Onkologii Klinicznej i Eksperymentalnej w Katedrze Pediatrii, Hematologii i Onkologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Zainteresowania zawodowe i naukowe Profesora obejmują tematykę hematologii i onkologii dziecięcej oraz przeszczepiania komórek krwiotwórczych.

Czytaj: www.cm.umk.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum