Prof. Maria Siemionow w Radzie Agencji Badań Medycznych. Powołana przez ministra zdrowia

Autor: oprac. JKB • Źródło: ABM, Rynek Zdrowia25 października 2022 11:30

Wybitna mikrochirurg prof. Maria Siemionow została powołana przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w skład Rady Agencji Badań Medycznych.

Prof. Maria Siemionow w Radzie Agencji Badań Medycznych. Powołana przez ministra zdrowia
Prof. Maria Siemionow w Radzie ABM. Fot. Twitter/ABM
  • Do Rady Agencji Badań Medycznych została powołana przez ministra zdrowia prof. Maria Siemionow, dyrektor kształcenia mikrochirurgii na Uniwersytecie Illinois w Chicago
  • Prof. Siemionow to światowej klasy naukowiec oraz mikrochirurg. Specjalizuje się m.in. w transplantologii i chirurgii nerwów obwodowych
  • Do powołania doszło w trakcie wizyty ministra Adama Niedzielskiego w Stanach Zjednoczonych

Nowy członek w Radzie ABM

 W trakcie trwającej wizyty ministra w Stanach Zjednoczonych minister zdrowia Adam Niedzielski powołał w skład Rady Agencji Badań Medycznych prof. Marię Siemionow, dyrektor kształcenia mikrochirurgii na Uniwersytecie Illinois w Chicago.

- To dla nas ogromny zaszczyt, że tak wybitni naukowcy o uznanym dorobku i światowej sławie, dołączają do Rady Agencji Badań Medycznych. Dzięki osobom takim, jak prof. Siemionow, Agencja będzie mogła podejmować najbardziej aktualne badania światowe i realizować granty w zakresie innowacyjnych terapii na najwyższym poziomie. To cenne wsparcie dla polskiej nauki – powiedział prezes Agencji Badań Medycznych dr hab. n. med. Radosław Sierpiński, cytowany w komunikacie ABM.

Przypomnijmy, prof. Maria Siemionow jest światowej klasy naukowcem, specjalizuje się w mikrochirurgii, chirurgii ręki, chirurgii nerwów obwodowych oraz transplantologii. W 2008 roku kierowała zespołem, który przeprowadził pierwszą całkowitą transplantację twarzy w USA. Prof. Siemionow jest autorką ponad 400 publikacji naukowych, a za swoje liczne osiągnięcia otrzymała wiele wyróżnień, m.in.:

  • Polski Order Zasługi,
  • Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski;
  • nagrodę Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej za wybitne osiągnięcia w badaniach klinicznych,
  • nagrodę Heritage Award przyznaną przez Kongres Polonii Amerykańskiej,
    nagrodę Złotego Otisa. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum