Prof. Kamil Torres pełnomocnikiem ds. akredytacji kierunków medycznych przy PKA

Autor: oprac. JJ • Źródło: Rynek Zdrowia25 sierpnia 2022 16:30

Prof. dr hab. Kamil Torres został powołany na pełnomocnika ds. akredytacji kierunków medycznych przy Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Prof. Kamil Torres pełnomocnikiem ds. akredytacji kierunków medycznych przy PKA
Prof. dr hab. Kamil Torres został powołany na pełnomocnika ds. akredytacji kierunków medycznych przy PKA. Fot. Shutterstock
  • Prof. dr hab. n. med. Kamil Torres, Prorektor ds. Kształcenia i Dydaktyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie został powołany na Pełnomocnika ds. akredytacji kierunków medycznych.
  • Prorektor ds. Kształcenia i Dydaktyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie procesu zmierzającego do potwierdzenia zgodności standardów stosowanych w odniesieniu do polskich uczelni medycznych ze standardami akredytacji
  • Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją, działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia

Prof. Torres pełnomocnikiem PKA

Zgodnie z decyzją przewodniczącego Polskiej Komisji Akredytacyjnej prof. dr hab. n. med. Kamil Torres, Prorektor ds. Kształcenia i Dydaktyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, został powołany na pełnomocnika ds. akredytacji kierunków medycznych.

Prorektor Torres będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie procesu, zmierzającego do potwierdzenia zgodności standardów stosowanych w odniesieniu do polskich uczelni medycznych ze standardami akredytacji i zapewniania jakości stosowanymi przez National Committee on Foreign Medical Education and Accreditation oraz World Federation for Medical Education, w tym m.in. opracowanie i dostarczenie dokumentacji niezbędnej w powyższym procesie oraz udział w spotkaniach związanych z jego realizacją.

Polska Komisja Akredytacyjna

Polska Komisja Akredytacyjna została powołana jako Państwowa Komisja Akredytacyjna 1 stycznia 2002 r. na podstawie  ustawy z dnia 12 września 1990 r. o szkolnictwie wyższym.

Jest niezależną instytucją, działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. Podstawowymi celami działań Komisji są: dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego.

PKA dokonUJE obligatoryjnych ocen programowych oraz formułowanie opinii o wnioskach dotyczących nadawania uprawnień do prowadzenia studiów.

Celem Komisji jest to, by jej opinie i oceny oraz zalecenia i rekomendacje pozostawiały szerokie pole dla autonomicznych inicjatyw, wspierających innowacyjność procesu dydaktycznego oraz wysoką kulturę jakości kształcenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum