Prof. Henryk Skarżyński doktorem honoris causa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 września 2014 18:01

Wybitny lekarz, audiolog i otolaryngolog, prof. Henryk Skarżyński otrzymał tytuł doktora honoris causa UMCS. Jest on pionierem leczenia głuchoty przy pomocy najnowszych technologii implantów słuchowych.

Prof. Henryk Skarżyński doktorem honoris causa
Senat Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w uchwale o nadaniu prof. Skarżyńskiemu godności doktora honoris causa, podkreślił jego "pełną oddania służbę społeczeństwu i nauce, przejawiającą się w opracowaniu i realizowaniu wielu programów leczenia głuchoty u dorosłych, a szczególnie u dzieci”.

Promotor doktoratu honorowego, prof. Stanisław Grabias z Zakładu Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS, wskazał na wielkie znaczenie implantów w leczeniu upośledzeń słuchu i rolę prof. Skarżyńskiego w ich wdrażaniu.

- Implanty słuchowe są elektronicznymi systemami, które potrafią zastąpić źle funkcjonujące ucho zewnętrzne, środkowe i wewnętrzne, jeśli umiemy je wszczepić do wnętrza ludzkiej czaszki. Prof. Skarżyński umie to robić, jak nikt inny na świecie - powiedział Grabias.

W swoim wykładzie prof. Skarżyński podał, że na świecie może być ponad miliard osób odczuwających trudności ze słyszeniem. Badania w Polsce wykazały, że poważne upośledzenia słuchu ma jeden do dwóch noworodków na tysiąc. Wraz z wiekiem takie problemy ma coraz więcej ludzi.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum