Prezydent z wizytą w regionie kujawsko-pomorskim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2013 10:48

Od zwiedzania nowej siedziby Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych w Frydrychowie koło Torunia rozpoczęła się czwartkowa (25 kwietnia) wizyta Bronisława Komorowskiego w Kujawsko-Pomorskiem. Prezydent będzie także gościem uniwersytetów w Toruniu i Bydgoszczy.

Nowe obiekty produkcyjne Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych (TZMO SA) zlokalizowane są w leżącym opodal Torunia Frydrychowie (gm. Kowalewo Pomorskie), na terenie podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prezydentowi pokazano pięć działów zakładu: "Folii i laminatów", "Opakowań i recyklingu", "Wyrobów medycznych", "Wyrobów higienicznych" i "Opakowań medycznych".

Grupa TZMO SA jest jedną z największych firm działających w Toruniu; w najnowszym rankingu 500 największych firm w Polsce, przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita", została sklasyfikowana na 143. miejscu. Obecnie TZMO SA jest właścicielem 51 firm działających w 16 krajach i zatrudniających ponad 7400 osób. Grupa dostarcza wyroby higieniczne i opatrunkowe klientom w Europie, Azji i Afryce.

W Kowalewie zorganizowano także spotkanie Bronisława Komorowskiego z kujawsko-pomorskimi samorządowcami i parlamentarzystami

W Toruniu prezydent Komorowski dokona otwarcia Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK. Centrum to zespół sześćdziesięciu nowoczesnych laboratoriów badawczych, wyposażonych z myślą o naukach ścisłych (fizyka, chemia, medycyna); powstało dzięki 50 mln zł wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Po obejrzeniu ICNT Bronisław Komorowski spotka się w uniwersyteckiej Bibliotece Głównej ze środowiskiem toruńskich astronomów. Ostatnim punktem wizyty głowy państwa w regionie kujawsko-pomorskim będzie Bydgoszcz, gdzie w gmachu "Copernicanum" Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbędzie się ceremonia wręczenia Bronisławowi Komorowskiemu doktoratu honoris causa tej uczelni.

Dla Anny Komorowskiej przygotowano odrębny program wizyty. Pani prezydentowa odwiedzi kompleks toruńskiego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i bydgoskie Centrum Onkologii. W obu placówkach, podlegających samorządowi wojewódzkiemu, dokonano w ostatnim czasie dużych inwestycji z udziałem funduszy unijnych. W programie wizyty przewidziane jest też spotkanie ze słuchaczami działającego przy UMK Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum