Prezydent wręczył nominacje profesorskie

Autor: prezydent.pl/Rynek Zdrowia • • 19 września 2011 16:16

66 uczonych otrzymało w poniedziałek (19 września) nominacje profesorskie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Dzisiejsze nominacje są inwestycją w nowy rok akademicki - powiedział w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent wręczył nominacje profesorskie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezydent podkreślił, że zbliżający się rok akademicki będzie szczególny.

- Będzie to rok po wejściu w życie drugiej transzy rozwiązań ustawowych - powiedział Bronisław Komorowski odnosząc się do rozpoczynającej się 1 października reformie szkolnictwa wyższego.

Prezydent podkreślił, że nowi profesorowie będą musieli funkcjonować już w tej nowej rzeczywistości. Zaznaczył, że obecna reforma szkolnictwa wyższego jest drugą tak poważną rewolucją w systemie po zmianach wprowadzonych przez rząd Tadeusza Mazowieckiego.

- Jestem pewien, że te zmiany nie kończą procesu dostosowywania polskiej nauki i szkolnictwa wyższego do zjawiska konkurencji międzynarodowej - zaznaczył.

Prezydent podziękował nowym profesorom za wysiłek i poprosił, by poprzez osobiste umiejętności, doświadczenia i zaangażowanie, starali się czynić polską naukę jak najatrakcyjniejszą i służącą ojczyźnie.

- Wiemy doskonale, że w tym odważnym myśleniu o wyzwaniach, które idą przez świat jest miejsce szczególne dla edukacji, dla ludzi obdarzonych wielką wiedzą, doświadczeniem, a więc także zawsze większą odpowiedzialnością za przyszłość, za myślenie czasami rewolucyjne, odważne. Tylko takie myślenie może pozwolić nam na przyspieszenie rozwoju i nadgonienie straconego czasu - powiedział Bronisław Komorowski.

Następnie prezydent RP wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki. Profesorami nauk medycznych zostali:

Hanna Bachórzewska-Gajewska (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku), Romana Bogusławska-Walecka (Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie), Andrzej Głąbiński (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), Marek Gniadkowski (Narodowy Instytut Leków w Warszawie), Anna Gorąca (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), Andrzej Lekston (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach), Krzysztof Łukaszuk (Gdański Uniwersytet Medyczny), Błażej Męczekalski  (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu), Krystyna Midura-Nowaczek (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku), Zbigniew Wierzbicki (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Ludmiła Żylińska (Uniwersytet Medyczny w Łodzi).

Profesorami nauk farmaceutycznych zostali: Franciszek Herold (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Antoni Nasal (Gdański Uniwersytet Medyczny).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum