Prezes NRL o ujawnionych przypadkach "ściągania" podczas LEK-u

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 20 września 2016 21:57

Dr Maciej Hamankiewicz, prezes NRL podziękował lekarzom, którzy złożyli wnioski o udostępnienie pytań egzaminacyjnych przez CEM. Ze smutkiem przyjął informacje o używaniu urządzeń elektronicznych w celu udzielania odpowiedzi podczas wiosennej sesji egzaminacyjnej.

20 września 2016 r. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz wystosował do lekarzy i lekarzy dentystów, delegatów na Krajowy Zjazd Lekarzy, pismo następującej treści:

"Dokładnie miesiąc temu zwracałem się do Was w sprawie dostępności do pytań egzaminacyjnych z Lekarskiego Egzaminu Końcowego, Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego i Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego.

Jak wówczas zapowiadałem, Naczelna Izba Lekarska odwołała się od decyzji Centrum Egzaminów Medycznych w odpowiednim trybie administracyjnym. Nie otrzymaliśmy jeszcze decyzji Ministra Zdrowia, który jest właściwym podmiotem do rozpatrzenia naszego odwołania.

Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy zgodnie z moją prośbą również złożyli stosowne wnioski. (...)

Jednocześnie ze smutkiem przyjąłem informacje wskazujące na to, że podczas wiosennej sesji egzaminacyjnej Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego niektórzy zdający udzielali testowych odpowiedzi za pośrednictwem ukrytego sprzętu elektronicznego.

Zgodnie z prośbą Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej sprawą zajął się Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, który podejmuje stosowne czynności. Wiem, że zajmuje się tym również prokuratura.

Jest mi wstyd za tych lekarzy. (...) Proszę wszystkich przygotowujących się do egzaminu, by i w trakcie jego trwania zachowywali się godnie".

Więcej: nil.org.pl/aktualnosci

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum