Premier: konferencje prasowe rządu z udziałem tłumacza języka migowego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2012 17:49

Każdego dnia trzeba przeciwdziałać różnym formom wykluczenia - powiedział w poniedziałek (3 grudnia) premier Donald Tusk podczas prezentacji nowego serwisu internetowego premier.gov.pl, przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Premier: konferencje prasowe rządu z udziałem tłumacza języka migowego

Serwis zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych.

- Dla nas zaczyna być coraz bardziej zrozumiałe, że trzeba każdego dnia przeciwdziałać różnym formom wykluczenia, a ludzie z niepełnosprawnościami są szczególnie podatni na wszelkiego rodzaju wykluczenia - powiedział szef rządu.

Dodał: - Jeszcze stosunkowo niedawno wydawało się, że szczytem możliwości jest tłumaczenie niektórych programów na język migowy czy podjazdy albo specjalne windy w budynkach publicznych - dodał.

Premier zapowiedział też, że od wtorku konferencje prasowe po każdym posiedzeniu rządu będą odbywały się z udziałem tłumacza języka migowego.

Nowa strona premier.gov.pl ma m.in. wygodną nawigację, kontrastowe kolory, transkrypcje do filmów.

Jako pierwsza ze stron administracji publicznej - jak zaznacza CIR - jest w tak dużym stopniu przyjazna dla osób niepełnosprawnych. W jej dostosowaniu pomógł audyt przeprowadzony przez ekspertów Fundacji Integracja

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum