Praca i praktyki w Niemczech dla studentów fizjoterapii z Rzeszowa

Autor: PAP-Nauka w Polsce/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2016 16:56

Studenci i absolwenci fizjoterapii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą mogli odbywać praktyki w klinikach lub prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych w Niemczech. Mają też szansę na zatrudnienie w tych placówkach.

Fot. archiwum

Taką możliwość oferuje umowa, którą rzeszowska uczelnia podpisała z niemiecką agencją zatrudnienia Idea.

Jak wyjaśniła PAP kierownik biura karier na uczelni Ewa Podgórska umowa zakłada pośredniczenie w zatrudnianiu za granicą studentów i absolwentów kierunku fizjoterapia. Ponadto firma przeprowadzi dla studentów specjalistyczne szkolenia przygotowujące ich do wejścia na europejski rynek pracy.

- Praca bądź też praktyki odbywać się będą w klinikach lub prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych na terenie Niemiec - dodała Podgórska.

Jak zauważyła rzeczniczka uczelni Julita Ślusarczyk, społeczeństwo Unii Europejskiej starzeje się i w związku z tym coraz bardziej rośnie zarówno rola jak i zapotrzebowanie na takie zawody jak fizjoterapeuta.

- Stawiając na wysokiej jakości kształcenie praktyczne nasza uczelnia nawiązała współpracę z działającą na niemieckim rynku agencją Idea. Kładziemy duży nacisk na kształcenie praktyczne oraz kompleksowe przygotowanie swoich studentów do przyszłości i podpisanie umowy z tą agencją wpisuje się w naszą strategię - przekonywała rzeczniczka.

Zdaniem prezes Idei Renaty Erechemli-Durdy, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania kształci fizjoterapeutów zgodnie ze standardami europejskimi, a to umożliwia absolwentom nostryfikację dyplomów na terenie Niemiec.

- Dzisiejszy, nieco zwariowany świat, oferuje niestety wiele niechcianych niespodzianek. Nasza rola polega więc na takim towarzyszeniu młodemu człowiekowi w rozwoju jego kariery fizjoterapeuty, aby mu ich oszczędzić. Dzięki temu może się on skupić na rzeczach dla niego najważniejszych - zauważyła Erechemla-Durda.

Wyraziła też nadzieję, że razem z uczelnią uda się jej zrobić wiele dobrego dla absolwentów, poszukujących pracy na terenie Niemiec.

Jest to już kolejna firma, dzięki której studenci WSIiZ mogą poszerzać swoją wiedzę, zdobywać praktyczne umiejętności, a także mają szansę na zatrudnienie. Od wielu lat partnerem uczelni jest m.in. Lufthansa. Dzięki współpracy z nią studenci jedynej w Polsce anglojęzycznej specjalności Aviation Management - zarządzanie lotnictwem mają możliwość np. odbywania praktyk w międzynarodowych portach lotniczych.

Więcej: naukawpolsce.pap.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum