Poznań: 12 tys. stomatologów przyjedzie w 2016 r. na światowy kongres

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2014 17:02

Około 12 tys. stomatologów przyjedzie w 2016 r. do Poznania na Światowy Kongres Stomatologiczny. Według Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego kongres będzie największym wydarzeniem medycznym w Polsce i da szansę na promocję polskiej nauki.

W poniedziałek (16 czerwca) w Poznaniu na konferencji prasowej przedstawiciele PTS ogłosili decyzję Światowej Federacji Stomatologicznej (FDI World Dental Federation), która przyznała Polsce organizację dorocznego kongresu. Odbędzie się on na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jak powiedział prezydent PTS, prof. Bartłomiej W. Loster, do tej pory w Polsce nie było wydarzenia medycznego tej skali.

Kongres będzie miał charakter naukowo-szkoleniowy. Przez cztery dni uczestnicy wydarzenia poznają nowatorskie techniki leczenia oraz nowości z zakresu diagnostyki i terapii.

Jak podkreślają organizatorzy, kongres będzie miał ogromne znaczenie dla promocji polskiej nauki na świecie.

- Zaproszeni zostaną najlepsi wykładowcy z całego świata. Polska będzie odpowiedzialna za 25 procent programu kongresu. Chcemy wypromować nie tyko naszych stomatologów, ale i wiodących naukowców zajmujących się medycyną - powiedziała wiceprezydent PTS prof. Honorata Shaw.

Światowy Doroczny Kongres Stomatologiczny FDI (FDI Annual World Dental Congress) odbędzie się w dniach 7-10 września 2016 r.

Poznań liczy, że przy okazji kongresu uda się wypromować miasto. Jak powiedział zastępca prezydenta Poznania, Tomasz Kayser, wydarzenie wpisuje się w strategię miasta, jako centrum konferencyjnego. - To przepustka, aby wygrywać kolejne przetargi na tak duże imprezy - dodał Kayser.

Prace nad pozyskaniem Kongresu Światowej Federacji Stomatologicznej trwały przez ponad rok. Podobne wydarzenia organizowane są co roku w innym miejscu świata. Kongres gościł między innymi w Hong Kongu, Dubaju, Singapurze, a w tym roku odbędzie się w New Delhi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum