Powstanie Medyczna Szkoła Policealna. Zapadła decyzja samorządu wojewódzkiego

Autor: oprac. SzB • Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Rynek Zdrowia13 września 2022 18:00

W Wołominie powstanie Medyczna Szkoła Policealna. Placówka swoją działalność ma rozpocząć już w lutym przyszłego roku. Będzie ona kształcić w zawodach z branż medycznej i pomocy społecznej.

Powstanie Medyczna Szkoła Policealna. Zapadła decyzja samorządu wojewódzkiego
Powstanie szkoła ucząca m.in. techników elektroradiologii. Fot. PAP/Mirosław Trembecki
  • W przyszłym roku swoją działalność rozpocznie Medyczna Szkoła Policealna w Wołominie
  • Wśród kierunków do wyboru są m.in. technik farmaceutyczny, terapeuta zajęciowy czy technik elektroradiolog. Koszt utworzenia tej placówki to ok. 5 mln zł
  • - Na rynku pracy cały czas brakuje pracowników z branż medycznych i okołomedycznych, np. pomocy stomatologicznych czy sekretarek medycznych. Chcemy, aby szkoła kształciła właśnie w takich kierunkach - uważa Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego

Medyczna Szkoła Policealna zacznie działać w przyszłym roku

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali, że w Wołominie powstanie Medyczna Szkoła Policealna. Koszt utworzenia placówki to ok. 5 mln zł.

Szkoła swoją działalność ma rozpocząć w lutym przyszłego roku. Będzie ona kształcić w zawodach z branż medycznej i pomocy społecznej. Wśród kierunków do wyboru są m.in. technik farmaceutyczny, terapeuta zajęciowy, opiekunka środowiskowa czy technik elektroradiolog. 

- Większa zachorowalność, a także starzenie się społeczeństwa powodują, że na rynku pracy cały czas brakuje pracowników z branż medycznych i okołomedycznych, np. pomocy stomatologicznych czy sekretarek medycznych. Chcemy, aby szkoła kształciła właśnie w takich kierunkach - uważa Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Ponadto w mieście obecnie trwa rozbudowywanie szpitala powiatowego.  

- W związku z czym uruchomienie szkoły medycznej właśnie w tym mieście ma sens - podkreśla marszałek województwa Adam Struzik.

Powstanie placówki ma być więc odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy. 

Samorząd województwa mazowieckiego na powstanie szkoły w Wołominie w tym roku przeznaczy 1 mln zł, a w przyszłym - pozostałe 4 mln.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum