Pomostowe studia dla pielęgniarek nadal finansowane

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2009 17:58

W ciągu sześciu lat 24 tys. pielęgniarek i położnych może skorzystać z dofinansowania do pomostowych studiów licencjackich - poinformował w środę (3 czerwca) w Warszawie wiceminister zdrowia Marek Haber.

Projekt realizowany jest przez resort zdrowia we współpracy z wybranymi uczelniami. Na dofinansowania do studiów licencjackich przeznaczono 180 mln zł ze środków UE. Do udziału w projekcie uprawnione są pielęgniarki i położne wykonujące swój zawód, które posiadają świadectwo dojrzałości i są absolwentkami pięcioletnich liceów medycznych oraz policealnych szkół zawodowych.

Jak podkreślił Marek Haber, do tej pory zorganizowano dwa nabory na studia, w wyniku których z dofinansowania skorzystało 3,2 tys. osób. Kolejny nabór odbędzie się we wrześniu.

Wiceminister zdrowia zaznaczył, że w Polsce dyplomy i świadectwa uzyskane w poprzednich systemach kształcenia będą nadal ważne, a proponowane studia nie są obowiązkowe.

- Mają one na celu dobrowolne uzupełnienie kwalifikacji - dodał Haber.

Projekt realizowany będzie do 2015 r. W Polsce jest obecnie ponad 300 tys. pielęgniarek, ale tylko 160-180 tys. czynnie uprawia ten zawód.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum