Pomorskie: ponad 590 mln zł dla uniwersytetu medycznego na rozwój i innowacje

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2019 19:30

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski  i rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Bogusław Machaliński podpisali umowę o wartości 593 mln zł na rozbudowę i modernizację PUM i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Szczecinie. Uchwałę dotyczącą wieloletniego planu rozwoju ochrony zdrowia w Zachodniopomorskiem podpisał premier Mateusz Morawiecki.

Pomorskie: ponad 590 mln zł dla uniwersytetu medycznego na rozwój i innowacje
Minister zdrowia i rektor PUM podpisali umowę o wartości 593 mln zł na rozbudowę i modernizację PUM i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Szczecinie. Fot. MZ

W ramach programu powstanie baza dla Centrum Medycyny Translacyjnej i Collegium Pharmaceuticum, Centralna Sterylizatornia oraz Uniwersyteckie Ponadregionalne Centrum Chirurgii Głowy i Szyi. Oddział Kliniczny Onkologii, Chemioterapii i Immunoterapii Nowotworów, który będzie miał możliwość utworzenia ośrodka radioterapii, zostanie rozbudowany i zmodernizowany - informuje resort zdrowia.

Inwestycja przewiduje też uruchomienie ponadregionalnego ośrodka żywienia pozajelitowego i dojelitowego dla dzieci z Oddziałem Pediatrii i Żywienia, przebudowę istniejących oddziałów hematoonkologii oraz rozbudowę przyklinicznych poradni specjalistycznych dla dzieci i dorosłych.  

Pacjenci z Zachodniopomorskiego zyskają kompleksową opiekę i leczenie (także spersonalizowane) zgodnie z najwyższymi standardami, również dzięki wprowadzeniu najnowocześniejszych metod diagnostyki. Zwiększenie liczby oraz jakości świadczonych usług medycznych i poszerzenie zakresu świadczeń skróci czas oczekiwania na leczenie i poradę specjalisty.

- Chcemy, żeby Pomorski Uniwersytet Medyczny świadczył najnowocześniejsze, najlepiej sprawdzone metody badawcze, usługi dla pacjentów, dla obywateli, dla polskiego społeczeństwa - powiedział w Szczecinie premier Mateusz Morawiecki.

Program Wieloletni ''Rozbudowa wraz z modernizacją Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie  i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Szczecinie  w zakresie kliniczno-dydaktycznym i medycznych wdrożeń innowacyjnych'' to także inwestycja w kadry. 

Pomorski Uniwersytet Medyczny rozszerzy ofertę edukacyjną, wykorzystując medyczne platformy e-learningowe. Współpraca z ośrodkami symulacji medycznej pozwoli wprowadzić nowoczesne rozwiązania w kształceniu przyszłych i obecnych pracowników ochrony zdrowia, między innymi w zakresie medycyny, farmacji, biotechnologii medycznej i diagnostyki laboratoryjnej. 

Więcej: mz.gov.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum