Polki, fizjoterapeutki, wybrane ekspertkami World Physiotherapy

Autor: oprac. PW • Źródło: KIF, Rynek Zdrowia07 sierpnia 2022 17:52

Dwie Polki, fizjoterapeutki - dr hab. Monika Grygorowicz oraz dr hab. Magdalena Hagner-Derengowska - zostały ekspertkami World Physiotherapy, światowej organizacji fizjoterapeutów. Grygorowicz będzie panelistą jednej z kluczowych sesji kongresu World Physiotherapy, który odbędzie się w Dubaju w 2023 r. Hagner-Derengowska weszła w skład komitetu edukacyjnego tej organizacji.

Polki, fizjoterapeutki, wybrane ekspertkami World Physiotherapy
Polscy fizjoterapeuci będą reprezentowani na kongresie World Physiotherapy. Fot. Shutterstock
  • Dr hab. Monika Grygorowicz oraz dr hab. Magdalena Hagner-Derengowska - zostały ekspertkami World Physiotherapy
  • Grygorowicz będzie jedną z kluczowych panelistek “Focus Sympozjum” podczas kongresu World Physiotherapy, który odbędzie się w Dubaju w 2023 roku
  • Hagner-Derengowska została powołana do komitetu edukacyjnego World Physiotherapy

Polskie fizjoterapeutki ekspertkami World Physiotherapy

Jak podaje Krajowa Izba Fizjoterapeutów, niedawno ogłoszono listę kluczowych sesji naukowych światowego kongresu World Physiotherapy, który odbędzie się w Dubaju w 2023 r.

Spośród 89 propozycji nadesłanych przez międzynarodowe zespoły eksperckie, Komitet Naukowy wydarzenia wybrał 17, w tym m.in. dr hab. Monikę Grygorowicz, fizjoterapeutkę z Polski, przewodniczącą sekcji fizjoterapii w sporcie Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Profesor Grygorowicz będzie jedną z kluczowych panelistek “Focus Sympozjum” pod tytułem: “The Injury Prevention And Implementation Landscape: Where Are We Now?”. (Szczegóły sesji: https://wp2023.world.physio/#/programme/session/da7ad0c0-3ed1-4500-1346-010000000019 )

Dr hab. Monika Grygorowicz jest fizjoterapeutką, profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz kierownikiem zespołu badawczego nauk o sporcie w Rehasport Clinic FIFA Medical Center of Excellence. Były piłkarz, reprezentant Polski, wielokrotny mistrz kraju.

Autorka publikacji naukowych oraz prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują profilaktykę urazów, fizjoterapię sportową i medycynę piłkarską.

W World Physiotherapy polskich fizjoterapeutów będzie także reprezentować dr hab. Magdalena Hagner-Derengowska, która została powołana do komitetu edukacyjnego tej organizacji.

W skład komitetu weszły osoby z różnych krajów, a jego celem jest zbadanie, jak na poziom edukacji w dziedzinie fizjoterapii wpływają różne czynniki m.in. geografia, poziom dochodów, poziom doświadczenia czy wprowadzenie standardów.

Dr hab. Magdalena Hagner-Derengowska jest profesorem UMK w Toruniu, w Katedrze Kultury Fizycznej; prorektor, pełnomocnik ds. kierunku fizjoterapia w Bydgoskiej Szkole Wyższej, prof. BSW. Ma w swoim dorobku 159 różnych publikacji.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum