Politechnika Śląska utworzy Wydział Inżynierii Biomedycznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2009 16:05

Od 1 września 2010 r. w Zabrzu rozpocznie działalność Wydział Inżynierii Biomedycznej. Najprawdopodobniej będzie się składał z czterech katedr: Biomechaniki i Inżynierii Rehabilitacji, Informatyki i Aparatury Medycznej, Biomateriałów i Inżynierii Wyrobów Medycznych oraz Biosensorów, Aparatury Medycznej i Przetwarzania Sygnałów Biomedycznych.

Jak podkreślił Paweł Doś,rzecznik Politechniki Śląskiej, o utworzeniu wydziału zdecydowały dwie przesłanki. W 2007 roku na uczelni utworzony został nowy kierunek kształcenia - inżynieria biomedyczna, który - jak zaznaczył - rozwija się bardzo pomyślnie. W 2007 r. na pierwszy rok studiów zostało przyjętych 117 studentów, w 2008 - 147.

Z kolei od 1999 r. na Politechnice Śląskiej funkcjonuje międzyuczelniane Centrum Inżynierii Biomedycznej, skupiające naukowców ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Śląskiego oraz Politechniki Śląskiej, które koordynuje interdyscyplinarną działalność tych uczelni właśnie w zakresie inżynierii biomedycznej.

Kadra nauczycieli akademickich Politechniki Śląskiej, która podjęła pracę w celu utworzenia nowego wydziału, już teraz spełnia wymagania umożliwiające prowadzenie w tej jednostce studiów pierwszego i drugiego stopnia. Spełnione są także wymagania kadrowe umożliwiające wystąpienie z wnioskiem o prawo do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie naukowej biocybernetyka i inżynieria biomedyczna.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum