Pogrzeb prof. Krystyny Nazar

Autor: wiml.waw.pl/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2014 17:31

W piątek (28 marca) na Cmentarzu Bródnowskim pochowano profesor Krystynę Nazar. Pracowała w Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN i w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej.

Od 1963 roku pracowała w Zakładzie Fizjologii Instytutu Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jako ceniony autorytet w dziedzinie fizjologii stosowanej i fizjologii wysiłku pracowała też w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej na stanowisku konsultanta naukowego. Była wieloletnim członkiem Rady Naukowej WIML. Rodzinie zmarłej wyrazy głębokiego żalu i współczucia złożył płk dr  Olaf Truszczyński, dyrektor WIML.

Profesor Nazar pozostawiła imponujący dorobek naukowy, m.in. z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego. Była autorem i współautorem ponad 140 oryginalnych prac opublikowanych w pełnym brzmieniu, około 150 komunikatów prezentowanych na kongresach i zjazdach naukowych, około 20 prac poglądowych, dwóch monografii, 32 rozdziałów w monografiach lub podręcznikach i współredaktorem pięciu monografii. Większość prac oryginalnych została opublikowana w prestiżowych czasopismach i monografiach o zasięgu międzynarodowym, w tym 94 prace ukazały się w czasopismach z listy filadelfijskiej. Wypromowała 14 doktorów.

Więcej: www. wiml.waw.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum