Płatny urlop szkoleniowy dla pielęgniarek? Projekt trafił do konsultacji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 grudnia 2018 19:37

Sześciodniowy, płatny urlop szkoleniowy dla pielęgniarek i położnych - przewiduje projekt ustawy, który w czwartek (13 grudnia) został skierowany do konsultacji.

Płatny urlop szkoleniowy dla pielęgniarek? Projekt trafił do konsultacji
Fot. archiwum

Zmiana dotycząca płatnego urlopu szkoleniowego jest realizacją jednego z ustaleń porozumienia, zawartego 9 lipca br. pomiędzy Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych, a Ministrem Zdrowia i Narodowym Funduszem Zdrowia.

Projekt wprowadza regulację umożliwiającą skorzystanie z urlopu szkoleniowego - np. w celu uczestniczenia w konferencjach czy kursach naukowych - przez podnoszącą kwalifikacje zawodowe pielęgniarkę lub położną. Chodzi o szkolenia w innych formach niż szkolenia specjalizacyjne, kursy kwalifikacyjne, specjalistyczne i dokształcające.

W uzasadnieniu oceniono, że "zmiana przepisów dotyczących płatnego urlopu szkoleniowego dla pielęgniarek i położnych wpłynie na wzrost zainteresowania podjęciem pracy oraz poprawę warunków pracy pielęgniarek i położnych w dużych przedsiębiorstwach, w sektorze mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum