Pierwsze wyniki rekrutacji na studia. Psychologia najbardziej oblegana, medycyna mniej

Autor: oprac. SzB • Źródło: Uniwersytet Jagielloński, Rynek Zdrowia14 lipca 2022 10:30

Są pierwsze wyniki rekrutacji na studia na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Które kierunki cieszą się wśród kandydatów największym zainteresowaniem? Jak się okazało, na pierwszym miejscu znalazła się psychologia.

Pierwsze wyniki rekrutacji na studia. Psychologia najbardziej oblegana, medycyna mniej
Pierwsze wyniki rekrutacji na studia na UJ w Krakowie. Jaki kierunek jest najbardziej oblegany? Fot. Shutterstock
  • Są pierwsze wyniki rekrutacji na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W pierwszej turze naboru aplikacje złożyło aż 33 427 kandydatów
  • Najwięcej osób zarejestrowało się na psychologię na Wydziale Filozoficznym (aż 2475)
  • - Studia te od lat znajdują się w czołówce, jednak w tym roku wyprzedziły notujące największe zainteresowanie w ostatnich latach prawo o ponad 500 kandydatów - przyznaje Kamil Gajęcki, kierownik Działu Rekrutacji na Studia UJ

Są pierwsze wyniki rekrutacji na studia na UJ w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie w nadchodzącym roku akademickim jest gotowy przyjąć 9850 studentów na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich. 

W pierwszej turze naboru aplikacje złożyło aż 33 427 kandydatów. 

Które kierunki cieszą się wśród kandydatów największym zainteresowaniem? 

Najwięcej kandydatów zarejestrowało się na psychologię na Wydziale Filozoficznym (aż 2475 osób). Z kolei ten sam kierunek, ale na Wydziale Zarządzania i Komunikacji, studiować chce 1589 osób. Natomiast kierunek lekarski - 1082. 

Psychologia na pierwszym miejscu. To ciekawostka w tegorocznym naborze

Studia, które przyciągają największą liczbę osób nie zawsze pokrywają się z listą kierunków, na których o jedno miejsce ubiega się najwięcej kandydatów. 

W tegorocznym naborze na UJ w Krakowie najtrudniejsze zadanie będą miały przed sobą osoby, które zainteresowane były studiowaniem psychologii na Wydziale Filozoficznym. W tym przypadku o jedno miejsce walczy 20,63 kandydatów.

Trudno będzie także dostać się na kierunek lekarsko-dentystyczny (11,85 os./miejsce). 

- Ciekawostką w obecnym naborze jest pojawienie się na pierwszym miejscu pod względem ilości kandydatów oraz kandydatów na jedno miejsce psychologii prowadzonej na Wydziale Filozoficznym. Studia te od lat znajdują się w czołówce, jednak w tym roku wyprzedziły notujące największe zainteresowanie w ostatnich latach prawo o ponad 500 kandydatów - przyznaje Kamil Gajęcki, kierownik Działu Rekrutacji na Studia UJ.

Kolejna rejestracja dla jednolitych studiów magisterskich i pierwszego stopnia, dla których ustalony górny limit przyjęć nie zostanie wypełniony w naborze podstawowym, zostanie uruchomiona wkrótce i potrwa do 11 września. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum