Pielęgniarki i położne: dokształcanie na kursach i szkoleniach

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 05 października 2011 11:47

Od 2012 r. pielęgniarki i położne zatrudnione na podstawie umowy o pracę będą się dokształcały na kursach i w ramach szkolenia specjalizacyjnego na podstawie skierowania od pracodawcy lub umowy.

Pielęgniarki i położne: dokształcanie na kursach i szkoleniach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Dziennik Gazeta Prawna wskazuje m.in., że pielęgniarki i położne zatrudnione na podstawie umowy o pracę będą mogły rozpocząć szkolenie specjalizacyjne albo uczestniczyć w kursie kwalifikacyjnym, specjalizacyjnym bądź dokształcającym.

W związku z tym uzyskają od pracodawcy dodatkowe świadczenia, których rodzaj i wielkość będą zależały od tego, na jakiej podstawie odbywa się dokształcanie. Najkorzystniejsze świadczenia otrzymają osoby, dokształcające się na swój wniosek, ale na podstawie wydanego przez pracodawcę skierowania do organizatora szkolenia.

Gazeta informuje też o uprawnieniach przysługujących po rozpoczęciu nauki, dotyczących m.in. zwolnienia z części dnia pracy i urlopu szkoleniowego w wymiarze do 28 dni roboczych. Wskazuje również, w jaki sposób pielęgniarki i położne mogą się uczyć bez skierowania od pracodawcy.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze