XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Podstawowa opieka zdrowotna – o zmianach zapowiadanych i wdrażanych

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

PFSz w sprawie europejskiego programu wymiany szkoleniowej

Autor: PFSz/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2018 13:50

Polska Federacja Szpitali jako akredytowany w Polsce przedstawiciel Europejskiej Federacji Szpitali, po raz siódmy przeprowadziła nabór kandydatów do europejskiego programu wymiany szkoleniowej managerów ochrony zdrowia o nazwie HOPE Exchange Programme.

PFSz w sprawie europejskiego programu wymiany szkoleniowej. Fot. Fotolia

Tematem wiodącym tegorocznej edycji programu jest „Poprawa jakości lecznictwa z wykorzystaniem doświadczeń i kompetencji pacjentów. Czy jesteśmy na to gotowi?”.

PFSz przyznaje, że nie wszyscy kandydaci z Polski zostali zakwalifikowani do programu. Wynikało to między innymi z nadreprezentatywnej liczby chętnych z pozostałych krajów europejskich. Wniosek jest więc jednoznaczny - tylko najlepsi mogą wziąć udział w tego typu przedsięwzięciu.

Obecnie rozpoczynają się programy indywidualne dla kandydatów, którzy zostali zgłoszeni z 23 krajów będących członkami HOPE. Jest ich ponad 170 i najlepsi mają okazję odbywać staż w szpitalach europejskich, których zgłosiło się ok. 80. 

Zakwalifikowani kandydaci z Europy odbędą szkolenie m.in w  Szpitalu Uniwersyteckim im. Jana Biziela w Bydgoszczy i Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi. Z kolei Polska deleguje wybranych specjalistów do odbycia stażu m.in w Finlandii, Hiszpanii i Irlandii. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum