PES z interny: nie zdało 16 proc. lekarzy

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2011 14:54

Nie zdało około 16 proc. lekarzy, którzy przystąpili do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego z interny w sesji wiosenej. W ubiegłym roku o tej porze ten odsetek wynosił 24 proc.

PES z interny: nie zdało 16 proc. lekarzy

- Wyniki egzaminu oceniam pozytywnie - mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl prof. Jacek Imiela, konsultant krajowy w dziedzinie chorób wewnętrznych.

Do egzaminu przystąpiło 352 lekarzy. Średni wynik testu to 87 punktów, przy minimum 72 punktach dających zaliczenie. Nie zdało 57 osób.

- Wynik jest lepszy niż zeszłoroczny. Zawsze jest grupa osób, która nie zdaje testu - komentuje prof. Jacek Imiela. Jak podkreśla, na każdy egzamin układa pytania o podobnym stopniu trudności i w podobnym standardzie, stara się by były jednoznaczne i zrozumiałe.

- Wydaje mi się, że atmosfera na egzaminie była dobra i lekarze wychodzili zadowoleni - mówi nam prof. Jacek Imiela.

W zeszłym roku w sesji wiosennej do PES z zakresu chorób wewnętrznych podeszło 477 lekarzy. Egzaminu nie zdało 116 osób, czyli około 24 proc.

Egzamin z interny nie wzbudza już tak niezdrowych emocji, jak w poprzednich latach, kiedy testu nie zdawało nawet 40 proc. przystępujących do niego lekarzy. Od kiedy konsultantem krajowym w dziedzinie chorób wewnętrznych jest prof. Jacek Imiela, pytania testowe oceniane są jako jednoznaczne i zrozumiałe, co nie oznacza jednak, że testy stały się prostsze.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum