Otwarto dziekanat wydziału lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego

Autor: Gazeta Wyborcza, RZ/Rynek Zdrowia • • 19 października 2015 19:33

W poniedziałek (19 października) uroczyście otwarto dziekanat wydziału lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego. - Dzisiaj otwieramy kierunek lekarski - obwieścił rektor UZ Tadeusz Kuczyński.

Otwarto dziekanat wydziału lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dziekanat mieści się w zrewitalizowanym budynku szpitala w Zielonej Górze.

Uroczyste otwarcie siedziby dziekana Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu nastąpiło równo o g. 12. Przed wejściem do nowego dziekanatu VIP-y przecięły wstęgę. Wśród nich posłanka Bożenna Bukiewicz, marszałek Elżbieta Polak i rektor UZ Tadeusz Kuczyński i prof. Marek Spaczyński, dziekan wydziału - podaje Gazeta Wyborcza.

Dyrektor szpitala i rektor podpisali również umowę. Zgodnie z nią zielonogórska lecznica nieodpłatnie gwarantuje uczelni pomieszczenia, w których prowadzone będą zajęcia w ramach kierunku lekarskiego.

Pierwsze prace nad utworzeniem kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim ruszyły w 2012 r. Wówczas Sejmik Województwa Lubuskiego zapisał w Wieloletniej Prognozie Finansowej 6 mln zł na pierwsze trzy lata jego funkcjonowania. Szybko zostały też podpisane porozumienia pomiędzy uczelnią, a m.in. władzami miasta i zarządem województwa.

W listopadzie 2014 r. pozytywną opinię o utworzeniu kierunku lekarskiego wydała Polska Komisja Akredytacyjna.

Zielonogórski uniwersytet, to trzecia uczelnia niemedyczna, po kieleckiej i rzeszowskiej, na której w 2015 roku "zadebiutował" kierunek lekarski.

Więcej: wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum