Opublikowano wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Do dziś rejestracja na specjalizacje (aktualizacja)

Autor: MP • Źródło: Rynek Zdrowia30 września 2022 08:15

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi opublikowało wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego edycji "jesień 2022". Do 30 września czas na złożenie wniosków na specjalizacje.

Opublikowano wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Do dziś rejestracja na specjalizacje (aktualizacja)
Wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego jesień 2022 opublikowane. Fot. Shutterstock

 

Wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego "jesień 2022"

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi opublikowało wynik Lekarskiego Egzaminu Końcowego, który odbył się w ubiegłym tygodniu. Sprawa ich ogłoszenia była gorącym tematem w ostatnich godzinach nie tylko z powodu samych wyników, ale również terminu publikacji.

Nieoficjalnie mówiło się, że zdający dowiedzą się o swojej przyszłości w środę 28 września, następnie, że będzie to południe 29 września, co również nie nastąpiło. 

Gdy dopytywaliśmy w czwartek w CEM o brak wyników, usłyszeliśmy, że "zostaną podane do końca tego tygodnia. Jeżeli nie dziś, to w piątek".

Termin był o tyle palący dla zainteresowanych, że 30 września mija termin wniosków na specjalizację, a bez wyników LEK nie przejdzie się rekrutacji.

- Sytuacja mogła budzić niepokój. Szczególnie, że to niestety nie była pierwsza wpadka CEM-u w tym "sezonie". Były problemy z wydawaniem dyplomów dla specjalistów, gdy zabrakło papieru, czy przypadki błędnych odpowiedzi w trakcie poprzedniego LEK-u - komentuje Piotr Pisula z Porozumienia Rezydentów.

"Korporacyjny głos, działający w interesie lobby, które nie chce większej konkurencji"

- Nie trzeba się jej bać tej konkurencji - państwo samo się jej dla nas pozbędzie. Przez jakiś "układ"? Nie, po prostu nikt nie zniesie traktowania, kiedy za najbliższą granicą z pocałowaniem ręki zaczyna się pracę jako człowiek chciany i doceniany w systemie, społeczeństwie - komentowała zamieszanie z wynikami w mediach społecznościowych Anna Bazydło. 

Była wiceszefowa Porozumienia Rezydentów nawiązała do słów ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który odniósł się do krytyki środowiska wobec zwiększania liczby uczelni z kierunkiem lekarskim.

- Traktuję te głosy krytyki, które wcześniej mówiły, że jest za mało specjalistów, jako typowy korporacyjny głos, działający w interesie lobby, które nie chce większej konkurencji - mówił Adam Niedzielski w tracie środowej konferencji prasowej. 

AKTUALIZACJA

Tuż po publikacji materiału w czwartek na naszył łamach, ze strony Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi usunięto wyniki LEK.

Jak dowiedzieliśmy się w CEM, "wystąpił błąd techniczny, wyniki ponownie zostaną opublikowane w ciągu godziny". Tak też się stało i ostatecznie w godzinach popołudniowych zdający mogli zapoznać się z oceną egzaminu.

O zamieszanie związane z Lekarskim Egzaminem Końcowym zapytaliśmy również Ministerstwo Zdrowia. Dopytywaliśmy, z czego wynikała zwłoka z terminem ogłoszenia wyników oraz dlaczego tuż po publikacji zostały one usunięte ze strony CEM?

W przesłanej w piątek odpowiedzi Biuro Komunikacji Ministerstwa Zdrowia poinformowało, iż "wyniki LEK/LDEK zostały już opublikowane.
Wystąpił błąd techniczny. System podał niepełne wyniki".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum