Opolskie: stypendia dla studentów medycyny od marszałka województwa

Autor: jj/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2021 17:26

W opolskim urzędzie marszałkowskim podpisano pierwsze umowy stypendialne ze studentami uczelni medycznych, którzy chcą związać swoją karierę zawodową z tym województwem.

Opolskie: stypendia dla studentów medycyny od marszałka województwa
31 studentów z uczelni medycznych z całego kraju otrzymało stypendia Marszałka Województwa Opolskiego. Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

31 studentów z uczelni medycznych z całego kraju otrzymało stypendia Marszałka Województwa Opolskiego. Czworo z nich już podpisało umowy stypendialne, które pomogły im w podjęciu decyzji o związaniu swojej przyszłości z regionem.

25 lutego marszałek Andrzej Buła w czasie uroczystości podkreślał, że stypendia to konsekwentna realizacja pomysłu byłego już wicemarszałka województwa Romana Kolka, by oprócz inwestowania pieniędzy w opolską służbę zdrowia, bez względu na to, kto jest właścicielem szpitala, dać także szansę młodym ludziom na to, żeby pomyśleli o województwie opolskim jako miejscu swojego rozwoju i swojej pracy zawodowej.

Zainteresowanie stypendiami było duże. złożono 40 wniosków i po ich weryfikacji przyznano 31 stypendiów w wysokości 2000 zł miesięcznie na rok akademicki - od 1 października 2020 r. do 30 czerwca 2021 r.

Stypendium jest przeznaczone dla studentów kierunków medycznych z całej Polski, od IV do VI roku studiów. By uzyskać stypendium, studenci zobowiązani są do odbycia stażu i podjęcia pracy w placówce medycznej w województwie opolskim. Warunkiem jego otrzymania było także dokonanie wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w jednej z tych placówek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum