Opolskie: stypendia dla przyszłych medyków, pieniądze już w tym roku akademickim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 września 2020 15:35

Samorząd województwa opolskiego chce fundować stypendia studentom medycyny, którzy po zakończeniu nauki zobowiążą się do pracy w regionie - poinformował we wtorek (29 września) marszałek województwa Andrzej Buła.

Opolskie: stypendia dla przyszłych medyków, pieniądze już w tym roku akademickim
Na stypendia mogą liczyć studenci trzech ostatnich lat studiów medycznych. Fot. Archiwum

Na konferencji prasowej marszałek województwa Andrzej Buła powiedział, że w celu zachęcenia lekarzy do podejmowania pracy w placówkach woj. opolskiego władze regionu zamierzają uruchomić system stypendiów dla studentów medycyny. Zainteresowani mogą otrzymać wsparcie w wysokości 2 tys. zł miesięcznie.

- Jesteśmy otwarci na zwiększenie liczby tych studentów. Według naszych analiz najlepiej, jakby corocznie zatrudnienie otrzymało 50 lekarzy. Stajemy przed wyzwaniem, jakim jest zachęcenie odpowiedniej liczby studentów kształcących się na kierunku lekarskim do podjęcia pracy, po zakończeniu nauki w naszych szpitalach. Pieniądze chcemy przyznawać już w tym roku akademickim - powiedział Buła.

Na stypendia mogą liczyć studenci trzech ostatnich lat studiów medycznych, którzy m.in. złożą zobowiązanie do podjęcia stażu i podjęcia pracy w placówkach publicznych działających w woj. opolskim przez taki sam okres czasu, w jakim będą pobierali stypendia. Zasady przyznawania stypendium dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim zostaną poddane konsultacjom m.in. z organizacjami pozarządowymi i z Radą Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum