Opole: uniwersytet zabiega o utworzenie kierunku lekarskiego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 października 2015 20:44

Opola jako miasta z dużym skupiskiem dobrych lekarzy i dobrych szpitali, co może stanowić świetne zaplecze dla kierunku lekarskiego - przekonuje prof. Stanisław S. Nicieja, rektor Uniwersytetu Opolskiego.

Opole: uniwersytet zabiega o utworzenie kierunku lekarskiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O uruchomienie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim zabiegają jego władze uczelni; te działania popierają regionalni politycy.

- Mamy już pisemne potwierdzenie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, że nasza idea została zaakceptowana, czekamy teraz na podobne z Ministerstwa Zdrowia; mamy już sygnały, że odpowiedź będzie pozytywna - mówi rektor rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Jak poinformował, uczelnia zebrała ponad 250 deklaracji od lekarzy ze szpitali w Opolu i województwa, którzy chcieliby się zaangażować w kształcenie lekarzy.

Wielu z nich obok specjalizacji ma w dorobku długi staż, co - zgodnie z prawem - stanowi o ich przydatności w kształceniu praktycznym. Ponad 40 z nich ma dorobek naukowo-badawczy, wielu ma doświadczenie dydaktyczne zdobyte na uniwersytetach medycznych.

Więcej: opole.wyborcza.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum