Opole: resort zdrowia popiera starania UO o kierunek lekarski

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2016 09:21

Wiceminister zdrowia Jarosława Pinkas w trakcie spotkania z prorektorem Uniwersytetu Opolskiego i przedstawicielami władz województwa zadeklarował poparcie resortu dla idei utworzenia kierunku lekarskiego w Opolu.

Jarosław Pinkas zaznaczył, że będą powstawały nowe uczelnie medyczne. Fot. Fotolia

Jeżeli plan się powiedzie to wydział lekarski byłby uruchomiony już w 2017 roku - donosi Gazeta Wyborcza.

Milion złotych przeznaczony na wykonanie potrzebnej dokumentacji do uruchomienia kierunku lekarskiego przekaże samorząd woj. opolskiego. 

Pieniądze na utworzenie kierunku lekarskiego i niezbędne w tym zakresie inwestycje samorząd regionu chce także zdobyć poprzez renegocjację Kontraktu Terytorialnego woj. opolskiego. 

Minister Pinkas już wcześniej informował w Sejmie, że prowadzone są rozmowy na temat powstania wydziału lekarskiego na uniwersytecie w Opolu; wyraził nadzieję, że zostaną zakończone sukcesem. Wtedy - jak zaznaczył wiceminister - wszystkie wojewódzkie miasta w Polsce będą posiadały uczelnie wyższe, na których będą kształceni lekarze.

Jarosław Pinkas zaznaczył, że będą powstawały nowe uczelnie medyczne. - W tym roku uniwersytet w Kielcach, Uniwersytet Zielonogórski oraz Uniwersytet Rzeszowski rozpoczną nabór na kierunek lekarski. Resort zdrowia podjął decyzję o umożliwieniu kształcenia studentów na wydziale lekarskim na kolejnej warszawskiej uczelni - Uczelni Łazarskiego - powiedział wiceminister.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum