Opole: na kierunku lekarskim uczyć się będzie 100 studentów

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2017 20:58

Nowy obiekt, w którym w październiku naukę rozpoczną studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego, jest już niemal gotowy. Naukę w Collegium Medicum rozpocznie 100 studentów: 60 w trybie dziennym i 40 w zaocznym.

Opole: na kierunku lekarskim uczyć się będzie 100 studentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Całkowita powierzchnia nowo powstałego obiektu wynosi ponad tysiąc metrów kw., a kubatura to blisko 6 tys. metrów sześciennych.

Prace budowlane Collegium Medicum zostały praktycznie zakończone. Wewnątrz budynku zamontowano już windy, szklane balustrady, podwieszane sufity, gotowe są również kamienne schody, a sam budynek jest ocieplony. Po zakończeniu prac porządkowych sale będą wyposażone w sprzęt, którego zdecydowana większość jest już zakupiona i gotowa na rozlokowanie w poszczególnych pomieszczeniach.

Drugi etap prac obejmuje przystosowanie na potrzeby nowego kierunku budynku zlokalizowanego przy ul. Oleskiej 48. Obecnie prace prowadzone są w jego zachodnim skrzydle, a efektem będzie podniesienie go o jedną kondygnację.

Budowa budynku Collegium Medicum UO ruszyła w połowie lutego br. Jego koszt to 42 mln złotych. Dofinansowanie w wysokości 32 mln złotych zapewniło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, natomiast brakujące 10 mln zł musi pochodzić z wkładu własnego uczelni. Dzięki wsparciu darczyńców, udało się zebrać blisko połowę tej sumy.

Czytaj: www.opole.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze