Opole: Centrum Symulacji Medycznych na UO za ok. dwa lata

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2018 09:40

Na Uniwersytecie Opolskim ma powstać na w ciągu dwóch lat nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, m.in. w symulator noworodka.

Symulator musi znajdować się w otoczeniu, które jest lustrzanym odbiciem rzeczywistego oddziału Fot. SUM (zdjęcie ilustracyjne)

Prof. Zenon Halaba, wykładowca na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego przekonuje, że nowe technologie rewolucjonizują nauczanie medycyny - informuje Gazeta Wyborcza.

W większości szkół medycznych na świecie 10 proc. zajęć lub więcej musi odbywać się w pracowniach symulacji. Stąd także potrzeba powstania Centrum Symulacji Medycznych w Opolu. Trwają przygotowania pomieszczeń, które będą odzwierciedlały rzeczywisty wygląd izby przyjęć, oddziału intensywnej terapii itd.

Zdaniem profesora sam zakup symulatora to nie wszystko, musi się on bowiem znajdować się w otoczeniu, które jest lustrzanym odbiciem rzeczywistego oddziału. W związku z tym, poza symulatorem, trzeba kupić ten sam sprzęt, który jest używany na oddziale, co podwyższa znacznie wydatki.

Więcej: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum