Olsztyn: studenci medycyny będą się uczyć badając "symulujących pacjentów"

Autor: PAP - Nauka w Polsce/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2013 19:14

Studenci medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będą się uczyć rozpoznawania chorób i schorzeń, badając tzw. symulujących pacjentów, czyli zdrowych ludzi udających objawy chorobowe. Uczelnia poszukuje osób, które będą odgrywać scenki "u lekarza".

Olsztyn: studenci medycyny będą się uczyć badając "symulujących pacjentów"

Pierwszy casting na "symulujących pacjentów" odbędzie się na Wydziale Nauk Medycznych uniwersytetu w Olsztynie w najbliższą środę (11 grudnia). Potrzebna jest około 50-osobowa grupa chętnych do współpracy ze studentami medycyny - informuje PAP Nauka w Polsce.

Prodziekan do spraw kształcenia Wydziału Nauk Medycznych prof. Jerzy Gielecki dodał, że będą też zajęcia, w których przyszły lekarz będzie miał do czynienia z tak zwany trudnym pacjentem, który nie współpracuje z lekarzem. 

Osoby, które będą odgrywać rolę pacjentów, mogą być w różnym wieku - od młodych osób, np. studentów innych wydziałów, aż po emerytów.

- To odciążenie pacjentów szpitalnych, dla których wielokrotne opowiadanie o swych chorobach może być krępujące i uciążliwe - dodał prof. Gielecki.

Czytaj: www. naukawpolsce.pap.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum