×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Olsztyn: resort nauki ocenił wydział medycyny - "kategoria niezadowalająca"

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia27 października 2017 10:44Aktualizacja: 27 października 2017 10:52

Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego oceniał uczelnie głównie pod kątem ich osiągnięć naukowych i badawczych. Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymał kategorię C, najniższą w rankingu resortu nauki.

Olsztyn: resort nauki ocenił wydział medycyny - "kategoria niezadowalająca"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje resort nauki, była to pierwsza taka kompleksowa ocena od 2013 r. Wydziały mogły otrzymać kategorie: A+ (poziom wiodący), A (bardzo dobry), B (zadowalający) i C (niezadowalający).

Jak zaznacza Gazeta Wyborcza, te oceny są ważne, bo to od nich zależy m.in. rządowe finansowanie uczelni. Kto dostanie najniższą, za pół roku może mieć obciętą dotację. Co więcej, jeśli reforma ministra Jarosława Gowina wejdzie w życie, to wydziały z kategorią C stracą możliwość nadawania stopnia doktora.

Najwyżej oceniony został Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (jako jedyny z A+).

Prof. Andrzej Rynkiewicz, dziekan Wydziału Lekarskiego UWM tłumaczy, że we wrześniu br. dotychczasowy Wydział Nauk Medycznych, brany pod uwagę przy ocenie ministerialnej, został podzielony na Wydział Lekarski oraz Wydział Nauk o Zdrowiu. Dlatego - jak informuje - uniwersytet jest w trakcie składania dokumentów na nową parametryzację, którą do ministerstwa wyśle najprawdopodobniej jeszcze w piątek (27 października).

UWM liczy, że w ten sposób w kolejnym rankingu wydział awansuje. Pod uwagę będą brane osiągnięcia naukowe i twórcze, potencjał naukowy czy praktyczne efekty działalności naukowej oraz artystycznej.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze