Olsztyn: otwarcie Szpitala Uniwersyteckiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2009 16:50

Uniwersytet Warmińsko

Olsztyn: otwarcie Szpitala Uniwersyteckiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uczestnicząca w oficjalnym otwarciu szpitala minister zdrowia Ewa Kopacz powiedziała, że jej zdaniem studenci medycyny mają znakomite szanse, by dobrze się wykształcić, bo jest ich mniej niż na innych uczelniach medycznych w kraju. - Tym samym kadra naukowa i pacjenci będą dla was bardziej dostępni - mówiła minister podczas uroczystego otwarcia.

Szpital, który uczelnia przekształciła na Szpital Uniwersytecki, to kompleks stuletnich budynków, w których przez lata mieściła się lecznica wojskowa. Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało budynki najpierw miastu Olsztyn, a miasto - uczelni.

Jak zapowiada rektor uczelni Józef Garniewicz uczelnia do 2012 roku wybuduje na terenie placówki nowy szpital, a obecne budynki zostaną zamienione na obiekty dydaktyczne. Środki na inwestycję uczelnia zamierza zdobyć z Ministerstwa Zdrowia, które dotuje szpitale uniwersyteckie oraz ze środków unijnych na rewitalizację terenów powojskowych.

Wydział nauk medycznych istnieje na olsztyńskim uniwersytecie od dwóch lat i kształcił na początku tylko na kierunku pielęgniarskim. Od października 2008 uruchomiono kształcenie na kierunku medycyny.

Uczelnia już w 2008 roku zawarła porozumienie ze szpitalem i zaczęła przystosowywać budynki na swoje potrzeby - uruchomiono klinikę neurochirurgii i Collegium Anatomicum. Uniwersyteccy lekarze wykonali już pierwsze pionierskie na Warmii i Mazurach operacje mózgu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum