Olsztyn: będą studia medyczne dla obcokrajowców

Autor: Gazeta.pl, SA/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2010 10:07

50 obcokrajowców rozpocznie w tym roku studia medyczne w Olsztynie.

Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przygotowuje się do przyjęcia na studia anglojęzyczne pierwszej grupy studentów, m.in. ze Skandynawii i Azji.

Wydział medyczny na olsztyńskim uniwersytecie istnieje od 2007 roku i na początku kształcił studentów tylko na kierunku pielęgniarskim, a od października 2008 uruchomiono kierunek lekarski.

Prof. Piotr Zaborowski, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, zapowiedział podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przez władze uczelni, że w ciągu 2-3 lat zamierza wdrożyć nauczanie oparte na symulowanych i wirtualnych pacjentach.

Warto tu przypomnieć, że takie metody stosuje już, m.in. Śląski Uniwersytet Medyczny.

W ubiegłym roku uczelnia, w gmachu dawnego szpitala wojskowego, otworzyła Uniwersytecki Szpital Kliniczny, a w nim klinikę neurochirurgii i Collegium Anatomicum. Uniwersyteccy lekarze przeprowadzili unikalną operację usunięcia nowotworu z mózgu.

Jak twierdzi prof. Wojciech Maksymowicz, dziekan Wydziału Nauk Medycznych, podczas tej operacji zastosowano urządzenia naprowadzające na cel oraz neuromonitoring, który na bieżąco pozwala śledzić przebieg zabiegu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum