Ogromne zainteresowanie nowym kierunkiem lekarskim. W pierwszej dobie 500 kandydatów

Autor: oprac. JKB • Źródło: Gazeta Wyborcza, Rynek Zdrowia17 sierpnia 2022 09:13

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza rozpoczął rekrutację na studia lekarskie. Zainteresowanie jest ogromne. W pierwszych dniach od otwarcia zapisów zgłosiło się 431 osób, czyli mniej więcej 7 kandydatów na miejsce.

Ogromne zainteresowanie nowym kierunkiem lekarskim. W pierwszej dobie 500 kandydatów
Kierunek lekarski na UJD cieszy się sporym zainteresowaniem. Fot. Shutterstock
  • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie rozpoczął rejestrację na nowo utworzony kierunek lekarski
  • Rekrutacja trwa od 8 sierpnia i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów, o czym informuje Gazeta Wyborcza
  • Po pierwszej dobie na kierunek lekarski w trybie stacjonarnym zarejestrowało się już 431 chętnych, a na niestacjonarne 73 chętnych
  • Rekrutacja trwa do 12 września, natomiast 17 września kandydaci na studia otrzymają informację zwrotną o decyzji w sprawie przyjęcia lub nie na wymarzony kierunek – podaje "GW"

Ogromne zainteresowanie nowym kierunkiem lekarskim

Jak informuje Gazeta Wyborcza, od 8 sierpnia Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie rozpoczął rekrutację na nowo utworzony kierunek lekarski. Zainteresowanie nowym kierunkiem przerosło oczekiwania.

Już po pierwszej dobie od rozpoczęcia rekrutacji na studia zarejestrowało się w systemie 431 osób na kierunek w trybie dziennym oraz 73 osoby na tryb niestacjonarny.

Dodajmy, że UJD stosowne zgody, aby uruchomić kierunek lekarski otrzymał po wielu latach starań. Jednym z ostatnich dokumentów wydanych w tej sprawie było rozporządzenie ministra zdrowia określające limit miejsc na roku – 60 osób na stacjonarnych i 30 osób na niestacjonarnych.

Studia lekarskie w Częstochowie już od 1 października

Rejestracja kandydatów jest możliwa do 12 września, a już 17 września wszyscy zainteresowani otrzymają informację zwrotną potwierdzającą przyjęcie na studia. Natomiast zajęcia rozpoczną się 1 października.

Jak podaje "GW", na pierwszym roku studenci UJD zaznajomią się przede wszystkim z anatomią oraz histologią. Zajęcia kliniczne na poszczególnych odbędą się m.in. w Miejskim Szpitalu Zespolonym, a także w szpitalach w Myszkowie, Zawierciu, Lublińcu czy Radomsku.

W dalszej przyszłości studenci będą mieli możliwość korzystania z nowego budynku Centrum Dydaktycznego Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu przy ul. Chłopickiego, ale będzie on gotowy prawdopodobnie w IV kwartale 2024 roku – przypomina "GW".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum