Odkryj tajemnice genomu – konkurs z nagrodą. To staż naukowy w Anglii

Autor: oprac. KK • Źródło: Rynek Zdrowia/Mat. prasowe17 stycznia 2023 18:00

Tylko do 3 lutego polscy naukowcy mają szansę aplikować w konkursie na staż w prestiżowym Institute of Cancer w Londynie. O szczegółach tego projektu opowie podczas webinarium 20 stycznia prof. Wojciech Niedźwiedź, lider zespołu „Cancer and Genome Instability” w Instytucie.

Odkryj tajemnice genomu – konkurs z  nagrodą. To staż naukowy w Anglii
Nagrodą jest staż zagraniczny. Fot. Shutterstock
  • Konkurs skierowany jest do badaczy z dziedziny Onkologii, którzy chcieliby wziąć udział w przełomowym projekcie badawczym z zakresu stabilności genomu i naprawy DNA
  • Zwycięzca będzie miał możliwość uczestniczenia w prestiżowym projekcie oraz rozwijania swoich umiejętności pod kierunkiem prof. Niedźwiedzia
  • Dotychczasowy dorobek naukowy prof. Niedźwiedzia dotyczy tzw. syntetycznej letalności. Laureat konkursu otrzyma na okres pobytu w ICR stypendium naukowe wypłacane co miesiąc przez cały okres stażu

Najpierw webinarium, potem konkurs i staż

Więcej informacji na temat stażu oraz pracy naukowej prowadzonej przez prof. Niedźwiedzia będzie można uzyskać w trakcie webinarium, które odbędzie się 20 stycznia 2023 r o godzinie 14:00.

W trakcie webinarium 20 stycznia o swoich doświadczenia z podobnego stażu naukowego w Wielkiej Brytanii opowie dr Rafal Lolo z AstraZeneca Pharma Poland. Żeby dołączyć do webinaru należy kliknąć na ten link, identyfikator spotkania: 962 3977 3469.  Kod dostępu: PACTT. Udział w nim należy potwierdzić do 19.01.2023 r. na adres mailowy kontakt@pactt.pl z dopiskiem w tytule „NAGRODA”.

- Zainteresowanych udziałem w stażu zapraszamy do składania aplikacji na stronie: https://nagroda-naukowa-az.pactt.pl/ do 3 lutego. Z przesłanych zgłoszeń jury konkursu wyłoni siedmiu kandydatów, którzy zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu. Regulamin zgłoszeń oraz konkursu jest dostępny tutaj: https://nagroda-naukowa-az.pactt.pl/regulamin. Konkurs jest organizowany przez AstraZeneca. Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACCT) jest operatorem tego przedsięwzięcia - czytamy w komunikacie.

Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT) jest dobrowolnym zrzeszeniem przedstawicieli z jednostek odpowiedzialnych za zarządzanie i komercjalizację własności intelektualnej polskich uczelni, instytutów badawczych oraz PAN. Porozumienie ma charakter ogólnopolski, obecnie liczy ponad 80 członków, a jego szeregi sukcesywnie zasilają nowe jednostki.

Cele PACCT to między innymi integracja środowiska zawodowego zajmującego się transferem wiedzy i technologii w warunkach akademickich, wymiana wiedzy, doświadczeń, standardów działania i dobrych praktyk, rozwój kompetencji zawodowych pracowników centrów transferu technologii oraz współpraca w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum