Oddali ciała nauce. Pochowano 124 donatorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, SUM20 listopada 2021 16:14

124 donatorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pożegnano i pochowano w Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej. Uroczystość odbyła się w sobotę, 20 listopada. Wszystkie żegnane dziś osoby ofiarowały swoje ciała na cele naukowe.

  • 124 donatorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pożegnano i pochowano w Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej
  • Uroczystość odbyła się w sobotę, 20 listopada. Wszystkie żegnane dziś osoby ofiarowały swoje ciała na cele naukowe
  • Program Świadomej Donacji Zwłok na SUM powstał w 2003 roku. Obecnie w bazie Donatorów uczelni znajduje się 2008 Aktów przekazania zwłok.

Pożegnano 124 donatorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

W sobotę, 20 listopada, w Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej w woj. Śląskim odbył się uroczysty pochówek i pożegnanie 124 donatorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

- Pani Ewa, Pani Krystyna, Pan Marek, Pan Krystian… W sumie 124 osoby, które żegnamy - dzięki ich altruistycznej decyzji przyszli medycy mogli lepiej poznać tajniki anatomii, żeby skuteczniej leczyć pacjentów - powiedział podczas uroczystości prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko, prorektor ds. studiów i studentów.

Jak dodawał: Dla studentów zajęcia z anatomii to często pierwsze zetknięcie się z czyjąś śmiercią. Z jednej strony to wielka lekcja pokory, z drugiej zetknięcie się z prawdziwie humanistyczną, godną naśladowania postawą osób, dzięki którym „śmierć może pomóc życiu”.

Program Świadomej Donacji Zwłok na Śląskim Uniwersytecie Medycznym powstał jako pierwszy w kraju w 2003 roku. Obecnie w bazie Donatorów SUM w Katowicach znajduje się 2008 Aktów przekazania zwłok.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum