Nowi konsultanci w dziedzinie pielęgniarstwa

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2012 12:14

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych poinformowała na swej stronie internetowej o powołaniu nowych konsultantów krajowych w dziedzinie pielęgniarstwa. W dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego i operacyjnego konsultantem została dr hab. n. med. Maria Teresa Szewczyk, w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej - mgr Izabela Kaptacz.

Maria Teresa Szewczyk jest kierownikiem Zakładu Pielęgniarstwa Chirurgicznego Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

W jednej z niedawnych rozmów z portalem rynekzdrowia.pl zwróciła uwagę, że barierą w rozwoju pielęgniarek są ograniczenia możliwości podnoszenia kwalifikacji związane z wysokim kosztem edukacji: - Kształcenie magisterskie drugiego stopnia czy też studia pomostowe nie zawsze są refundowane. A dla pielęgniarki jest to ogromny wydatek - mówiła nam Maria Teresa Szewczyk w artykule pt. Długa droga do sukcesu.

Izabela Kaptacz jest sekretarzem zarządu Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, Zespół Opieki Paliatywnej „Palium” w Częstochowie. Stowarzyszenie prowadzi także hospicja w Myszkowie, Kłobucku i Lublińcu.

- Doświadczenie bycia z pacjentami przy ich odchodzeniu, przy ich umieraniu, również później ta możliwość spotykania się z rodzinami po śmierci pacjenta, daje dużą moc, siłę, zupełnie inne spojrzenie na życie, na wiarę, ale i pokorę, która jest bardzo ważna w życiu – zaznaczyła podczas ubiegłorocznej II Pielgrzymce Hospicjów Polskich na Jasną Górę.

Z pełną listą konsultantów krajowych w dziedzinie pielęgniarstwa, którą sporządzono w styczniu 2012 r., można się zapoznać na stronie internetowej MZ.

Więcej: mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum