Nowe kierunki medyczne na uniwersytecie w Kielcach

Autor: oprac. SzB • Źródło: Radio Kielce, Rynek Zdrowia13 kwietnia 2022 11:10

Od października tego roku studenci uniwersytetu w Kielcach będą mieli do wyboru nowe kierunki medyczne. Jednym z nich są systemy diagnostyczne w medycynie.

Nowe kierunki medyczne na uniwersytecie w Kielcach
Nowe kierunki medyczne na uniwersytecie w Kielcach. Fot. Shutterstock
  • Od października studenci uniwersytetu w Kielcach będą mieli do wyboru nowe kierunki medyczne
  • Jednym z nich są systemy diagnostyczne w medycynie - poinformowało "Radio Kielce". Jak zapowiadają przedstawiciele kieleckiej uczelni, studenci tego kierunku będą mogli odbywać praktyki w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. 
  • Od nadchodzącego roku akademickiego na kieleckim uniwersytecie rozpoczną również zajęcia na kierunku inżynieria biomedyczna

Nowe kierunki medyczne na uniwersytecie w Kielcach

Od października studenci w Kielcach będą mieli do wyboru nowe kierunki medyczne. Jednym z nich są systemy diagnostyczne w medycynie. Uruchomia go Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego

- Doskonale wiemy, że udając się do szpitala oddajemy się różnego rodzaju badaniom coraz bardziej skomplikowanymi urządzeniami. Umiejętne ich wykorzystanie wymaga znajomości zarówno fizyki jak i aspektów medycznych - tłumaczył na antenie "Radia Kielce", profesor Marek Pajek, kierownik Instytutu Fizyki UJK. 

Kierunek systemy diagnostyczne w medycynie stworzono, aby kształcić kadrę do pracy w jednostkach służby zdrowia oraz odpowiednich laboratoriach badawczych czy przemysłowych.

Jak zapowiadają przedstawiciele kieleckiej uczelni, studenci systemów diagnostycznych będą mogli odbywać praktyki w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

"Radio Kielce" poinformowało także, że od nadchodzącego roku akademickiego na uczelni rozpoczną się również zajęcia na innym nowym kierunku - chodzi o inżynierię biomedyczną. Uruchomione zostaną one we współpracy z Politechniką Świętokrzyską.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum