×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nominacja profesorska dla prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM dr hab. n. med. Anetty Lasek-Bal

Autor: oprac. JKB • Źródło: SUM, Rynek Zdrowia02 marca 2023 16:00

Zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy dr hab. n. med. Anetta Lasek-Bal, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach i kierownik Katedry i Kliniki Neurologii WNOZK SUM, otrzymała tytuł naukowy profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Nominacja profesorska dla prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM dr hab. n. med. Anetty Lasek-Bal
SUM poinformował o nadaniu tytułu profesora prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu. Fot. PAP/Zbigniew Meissner
  • Postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy dr hab. n. med. Anetta Lasek-Bal z Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach otrzymała tytuł naukowy profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • Prodziekan uzyskała dyplom lekarza na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w 1998 roku, a w 2005 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych
  • Od 2016 roku prof. Lasek-Bal sprawuje funkcję kierownika Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach
  • Z kolei od 2012 roku profesor pełni funkcję lekarza kierującego  Oddziałem Neurologii Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca w Katowicach; Centrum Leczenia Udaru Mózgu

Nominacja profesorska dla prodziekan z SUM

Jak informuje SUM, postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy dr hab. n. med. Anetta Lasek-Bal z Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach otrzymała tytuł naukowy profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Pani profesor jest absolwentką SUM, gdzie w 1998 roku uzyskała dyplom lekarski, a w 2005 roku tytuł doktora nauk medycznych na podstawie dysertacji "Ocena reaktywności naczyń mózgowych badanej metodą dopplerowską u chorych z cukrzycą typu 2 bez incydentów udarowych w wywiadzie". Z kolei w 2016 roku uzyskała tytuł dr habilitowanego nauk medycznych na podstawie osiągnięcia naukowego "Udar niedokrwienny mózgu- rzadsze czynniki ryzyka i wartość rokownicza wybranych wskaźników klinicznych i biochemicznych we wczesnej fazie choroby".

SUM podkreśla, że dorobek naukowy prof. Lasek-Bal stanowią publikacje na temat chorób naczyń mózgowych, w tym głównie udaru mózgu. Choroby naczyniowo-mózgowe są także najczęstszym tematem jej wykładów na konferencjach naukowych.

Od 2016 roku profesor pełni funkcję kierownika Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Natomiast w ramach zatrudnienia w SUM – równocześnie z aktywnością dydaktyczną – w latach 2016-2019 była także członkiem Wydziałowej Komisji Nauki, a od 2019 roku jest również członkiem Rady Dyscypliny Nauki Wydział Nauk o Zdrowiu SUM, w której w okresie 2020-2022 pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego. Obecnie pozostaje członkiem:

  • Rady Szkoły Doktorskiej SUM (od 2019 roku),
  • Rady Nadzorującej Centrum Transferu Technologii SUM (od 2020 roku),
  • Senackiej Komisji ds. Nauki SUM (od 2020 roku).

Z dalszych osiągnięć SUM wymienia, że prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Anetta Lasek-Bal od 2012 roku pełni funkcję Lekarza Kierującego Oddziałem Neurologii Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca w Katowicach; Centrum Leczenia Udaru Mózgu.

Pełni także już drugą kadencję funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurologii, w 2022 roku została powołana przez ministra zdrowia do Rady ds. Neurologii. Od bieżącego roku akademickiego jest także prodziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze