Niedzielski: żeby wyjść z kryzysu, trzeba mieć dobrze działający sektor zdrowia

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP01 listopada 2021 08:20

- Te duże pieniądze, które są inwestowane i będą inwestowane w przyszłości to zobowiązanie. Zobowiązanie do tego, żeby pilnować, że są dobrze wydatkowane - mówi minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreśla istotę dobrze działającej ochrony zdrowia Fot. PTWP
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznaje, że obecna pandemia pokazuję jak ważny jest dobrze funkcjonujący system ochrony zdrowia
  • Szef resortu podkreśla, żeby wyjść z kryzysu trzeba postawić wyraźny priorytet dla polityki państwa
  • Niedzielski zaznacza, że pieniądze wydatkowane na ochronę zdrowia należy kontrolować czy dobrze są wydatkowane

Pieniądze na ochronę zdrowia. "Należy pilnować czy są dobrze wydatkowane"

- Otwierając drugi dzień Impact'21 miałem okazję opowiedzieć o strategii dla zdrowia. O tym jak dobrze funkcjonujący sektor zdrowia jest krytyczny dla przełamywania kryzysów takich jak pandemia. Dlatego rosnące środki muszą być wydatkowane efektywnie - napisał w niedzielę na Twitterze szef MZ, załączając nagranie z kongresu Impact 2021.

Minister był gościem kongresu w czwartek, 28 października.

- Czasy, które mamy za sobą dobitnie pokazały, że mamy do czynienia z dowartościowaniem roli zdrowia - zdrowia rozumianego jako sektor zdrowia i nasze własne zdrowie - mówił wówczas szef MZ.

Wskazywał, że uwidoczniło się znaczenie sektora i jego połączenie ze wszelkimi innymi elementami życia społeczno-gospodarczego.

- Nic tak w ostatnim czasie nie warunkowało rozwoju gospodarczego, rozwoju życia społecznego jak zdrowie, jak pandemia - akcentował Niedzielski.

Zwracał uwagę, że w ostatnim czasie zdrowie zostało bardzo docenione z punktu widzenia polityki państwa i nakładów.

- Żeby wyjść z kryzysu, trzeba mieć dobrze działający sektor zdrowia, trzeba mieć środki, które można zainwestować. (…) Trzeba postawić wyraźny priorytet dla polityki państwa - mówił.

- Te duże pieniądze, które są inwestowane i będą inwestowane w przyszłości to zobowiązanie. Zobowiązanie do tego, żeby pilnować, że są dobrze wydatkowane - zaznaczył.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum