Nestor polskiej pediatrii uhonorowany Medalem im. dr. Tytusa Chałubińskiego

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 17 października 2019 17:48

Prof. Adam Jelonek, nestor polskiej pediatrii i honorowy prezes zarządu Fundacji Ronalda McDonalda, został uhonorowany przez Warszawski Uniwersytet Medyczny Medalem im. dr. Tytusa Chałubińskiego.

Nestor polskiej pediatrii uhonorowany Medalem im. dr. Tytusa Chałubińskiego
Prof. Adam Jelonek, nestor polskiej pediatrii. Fot. WUM

Odznaczenie zostało wręczone podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego. Wręczając medal, prof. Mirosław Wielgoś, rektor WUM, podziękował profesorowi za zasługi dla uczelni i świata medycyny, w tym szczególnie za inicjatywę powstania Domu Ronalda McDonalda przy Szpitalu Pediatrycznym WUM.

Prof. Adam Jelonek to nestor polskiej pediatrii, człowiek, który całe życie uczestniczył w postępie w medycynie pediatrycznej. Obecnie, mimo ponad 80 lat, aktywnie angażuje się w projekty zmieniające rzeczywistość szpitali dziecięcych. Razem z prof. Jerzym R. Kowalczykiem jest twórcą pierwszego programu Fundacji Ronalda McDonalda „NIE nowotworom u dzieci” i tym samym inicjatorem profilaktycznych badań USG w celu zmiany tendencji późnych diagnoz onkologicznych w Polsce.

Odbierając medal, prof. Jelonek mówił o Domu Ronalda McDonalda i przypomniał, że od czasu swojej emerytury jego najważniejszym staraniem jest Fundacja i misja „Aby rodzina mogła być razem”, a medal przyjmuje w imieniu wszystkich ludzi Fundacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum